آمار کاربران

google plus

آمار

افشاگري مطهري عليه هيات‌رييسه مجلس
 
طرح سوال هنوز منتفي نيست
 

‌اسامي 85 نماينده‌يي كه امضايشان را پس نگرفتند رسانه‌يي شد

هيات رييسه مجلس ديروز رو دست خورد و در حالي كه «همه» را فرستاده بود تا بگويند طرح سوال از احمدي‌نژاد منتفي شده، ‌اسامي 85 نماينده‌يي كه امضايشان را پس نگرفتند، رسانه‌يي شد تا افشا شود اعضاي هيات رييسه درباره منتفي شدن طرح سوال از احمدي‌نژاد حقيقت را نگفته‌اند. «كوتاه نمي‌آيند طراحان سوال از احمدي‌نژاد»؛ ديروز اسامي 85 نماينده‌يي كه امضايشان براي احضار احمدي‌نژاد به مجلس را هنوز پس نگرفته‌اند، افشا شد تا مطهري ثابت كند هيات رييسه مجلس راست نگفته و طرح سوال منتفي نشده است؛ كاري كه هيات رييسه مجلس را در شوك برد.

مطهري گفته بود اسامي را افشا نمي‌كند اما به دليل آنكه هيات رييسه مدعي شده بود كه نمايندگان امضا‌كننده پشت او را خالي كرده‌اند در نهايت موافقت كرده تا اسامي نمايندگاني را كه با وجود فشارهاي هيات رييسه كوتاه نيامده‌اند، رسانه‌يي كند. ديروز يك جمله بطور متناوب در راهروهاي مجلس شنيده مي‌شد مبني بر اينكه اين 85 نفر لبيك خود را چند ساعت قبل‌تر دوباره اعلام كردند و مطهري به پشتوانه آنها بار ديگر به دفتر لاريجاني پيغام داده كه وقتي لابي‌ها جواب نداده بايد طرح سوال از احمدي‌نژاد هفته آينده اعلام وصول شود. با اين تاييد و تكذيب‌ها، وضع خوبي براي اصولگرايان رقم نخورده است. لاريجاني سعي مي‌كند سكوت كند و هزينه‌هاي اين اتفاق را فردي مانند باهنر بپردازد؛ مردي كه در مجلس هشتم ديگر نقش پدرخواندگي‌اش كم‌رنگ شده بود و حالا در پايان عمر مجلس هشتم فرصتي برايش فراهم شده تا بار ديگر در نقش بازيگر قوي ظاهر شود

اما اين‌بار بازيكناني كه روبرويش قرار گرفته‌اند ديگر مانند امثال عماد افروغ و سعيد ابوطالب مجلس هفتم نيستند كه درباره طرح سوال از احمدي‌نژاد كوتاه بيايند. نمودش هم جو‌سازي‌هاي رسانه‌يي بود كه در اين چند روز باهنر و چند عضو هيات رييسه راه انداخته‌اند و تصور بر اين بود با مصاحبه و زدن تيتر «طرح سوال منتفي است» موضوع را خاتمه يافته قلمداد كنند. اما امثال مطهري و 85 اصولگرا و اصلاح‌طلب ديگر فعلا نشان دادند كه به اين راحتي‌ها كوتاه نمي‌آيند. افشاي اين اسامي قرار بود صورت نگيرد تا روي امضا‌كنندگان فشار كمتر باشد اما ديروز اين تحليل عنوان مي‌شد كه هر فشاري كه قرار بود به يك نماينده اعمال شود تا امضايش را پس بگيرد از سوي باهنر اعمال شده و افشاي اسامي نه تنها هزينه ندارد بلكه سندي است براي نمايندگاني كه با ابزارهايي مانند «نزديكي انتخابات» تا «بودجه‌هاي حوزه انتخابيه» هم نتوانسته آنها را مجبور به عقب‌نشيني كند.

 

استیضاح استیضاح رئیس جمهور اسامی نمایندگان استیضاح
ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 4 آبان ماه، 1390 توسط admin  پرینت

مرتبط باموضوع :

 جدول وزنی BMI  [ پنجشنبه، 22 مهر ماه، 1389 ] 6530 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب