آمار کاربران

google plus

آمار

 

مردی که متهم است به ایران کمک کرده تا بتواند تجهیزات مربوط به ماهواره‌های دوربین‌دار را از یک شرکت روسی خریداری کند در دادگاه فدرال مریلند محاکمه می‌شود. متهم قانون محدودیت معامله با ایران را نقض کرده است.

محاکمه یک ایرانی- آمریکایی متهم به صدور تجهیزات ماهواره‌ای به ایران روز ۲۳ آوریل، ۳ اردیبهشت در دادگاه فدرال مریلند آغاز شد.

به گزارش آسوشیتدپرس نادر مدانلو ۵۲ ساله متهم است که در خرید تجهیزات ماهواره‌های دوربین‌دار ساخت روسیه به ایران کمک کرده و از این طریق قانون محدودیت معامله امریکا با ایران را نقض کرده است.

دادستان دادگاه مریلند گفته آقای مدانلو به ممنوعیت این معامله آگاه بوده، اما به دلیل مشکلات مالی فراوانی که داشته این کار را انجام داده است. دیوید سالم، دادستان، همچنین این پرونده را پرونده‌ای ساده از نوع دزدی از بانک که توسط دوربین‌های مداربسته فیلمبرداری شده باشد ندانسته و آن را حاوی مدارک بسیار زیادی اعلام کرده است. اما وکیل مدافع آقای مدانلو اتهامات موکلش را بی‌اساس و آن‌ها را کابوس مردی دانسته که برای تحصیل به آمریکا آمده و آنجا ماندگار شده تا "رویای آمریکایی" را تحقق بخشد.

 

داگلاس میلر، وکیل آقای مدانلو گفته موکل او که پدر دو کودک است، مدت طولانی تحت بازجویی‌های مفصل، بدون قرار قبلی و بسیار سخت بوده که در نهایت هم به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌اند.

وکیل آقای مدانلو گفته دولت از قاضی‌ها خواسته تا وقایع و رویدادهای نامربوط را به هم متصل کنند. به گفته او هیچ چیز نامناسبی در پول‌هایی که مدانلو گرفته وجود ندارد.

ایالات متحده آمریکا از سال ۱۹۹۵ تحریم‌های تجاری علیه ایران را آغاز کرده است. این تحریم‌ها شامل خدمات، تکنولوژی و تجهیزات امنیتی می‌شود.

نادر مرانلو ابتدا برای تحصیل در دانشگاه جرج واشنگتن از ایران به آمریکا رفت. در سال‌های ابتدایی دهه ۱۹۹۰ وی به همراه یک شریک دیگر، شرکت تجاری Final Analysis را در مریلند تاسیس کردند که با دولت روسیه در زمینه تامین تجهیزات ماهواره‌ای همکاری می‌کرد. این شرکت در سال ۲۰۰۱ ورشکست شد.

در سال ۲۰۱۰ دادگاه فدرال مریلند مدانلو را متهم کرد که در نقش یک میانجی به دولت ایران کمک کرده است. مدانلو همچنین متهم شد که نقش یک واسطه را در معامله‌ای بین ایران و شرکت روسی پولیوت که متعلق به دولت روسیه است ایفا کرده است.

این معامله منجر به ساخت ماهواره دوربین‌دار سینا ۱ توسط ایران شد که در سال ۲۰۰۵ به فضا پرتاب شد.

در صورت اثبات اتهامات نادرمرانلو در دادگاه، وی می‌تواند به ۲۰ سال زندان محکوم شود.

محاکمه ایرانی کمک به پرتاب خریدتجهیزات کمک ماهواره
ارسال شده در مورخه : شنبه، 7 ارديبهشت ماه، 1392 توسط admin  پرینت

مرتبط باموضوع :

 مسجد"سوخته تکیه"رشت  [ دوشنبه، 7 ارديبهشت ماه، 1394 ] 1263 مشاهده
 آرزوی پدرشیخ عباس قمی:ایکاش میتوانستی "مسئل  [ چهارشنبه، 15 مهر ماه، 1394 ] 623 مشاهده
 “برجام”یعنی چه؟۱+۵چه کشورهایی هستند؟اسامی  [ دوشنبه، 2 مرداد ماه، 1396 ] 221 مشاهده
 مصاحبه با همسر پولدارترین مرد ایران/مه آفری  [ جمعه، 6 ارديبهشت ماه، 1392 ] 1333 مشاهده
 ماجرای دستورامام به سیلی زدن سفیرشوروی  [ سه شنبه، 10 آذر ماه، 1394 ] 363 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب