آمار کاربران

google plus

آمار

 

اساتید دروغین؛ عامل مردودی 42 درصد داوطلبین کنکور
 
Share/Save/Bookmark
کلینیک | سایت اختصاصی مشاور پیراسته فر کلینیک | سایت اختصاصی مشاور پیراسته فر کلینیک | سایت اختصاصی مشاور پیراسته فر
یک آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری گفت: نتایج پژوهشهای انجام شده نشان می‌دهد اساتید دروغین عامل مردودی 42 درصد داوطلبین کنکور هستند.
آفتاب: یک آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری گفت: نتایج پژوهشهای انجام شده نشان می‌دهد اساتید دروغین عامل مردودی 42 درصد داوطلبین کنکور هستند. 

دکتر مجید ابهری در گفتگو با مهر افزود: با توجه به محدودیتهای داوطلبان کنکور در شهرستانها و مشکلات مربوط به دوره های تخصصی کنکور، عده ای از این مشکلات و از علاقه جوانان به ورود به دانشگاه حداکثر سوء استفاده را کرده و با دریافت پولهای هنگفت و ارائه مطالب غیر واقعی آنها را امیدوار به ورود به دانشگاه آنهم با رتبه های بالا می کنند. 

وی تاکید کرد: 95 درصد از این داوطلبان به دلیل اتکا به وعده های دروغین این گونه افراد از ورود به دانشگاه محروم شده و دچار افسردگی، انزوا و ناراحتیهای روحی و روانی شده اند. 

این آسیب شناس اجتماعی اظهار داشت: در پژوهش انجام شده در شهرهای شیراز ، اصفهان، ابهر، مشهد، قم و اراک که بین 8 هزار و 694 دختر و پسر توسط گروه آسیب شناسی بنیاد علوم رفتاری صورت گرفت مشخص شد که وعده های دروغینی مانند 4 برابر شدن سرعت تست زنی ، سه برابر شدن ظرفیت حفظ شدن مطالب، هنر تست زنی بدون مطالعه، خواب دیدن سوالات در شب امتحان، افزایش دانش تخصصی با تمرکز به کتب بدون خواندن آنها از جمله وعده هایی هستند که این افراد به جوانان می دهند. 

به گفته ابهری، متاسفانه استفاده از عبارات و کلمات سنگین و خارجی مانند افزایش تی پی مغز ، تی 52 ، تی 90 و امثال اینها باعث فریب جوانها شده و در بررسی های انجام شده معلوم شد 42 درصد از مردودیهای کنکور از بین این جوانان بوده است. این در حالی است که پذیرفته نشدن در دانشگاه در کنار هزینه های قابل توجه باعث بروز ناراحتی های خانوادگی و روانی در میان این گروه از داوطلبان شده است. 

این استاد دانشگاه افزود: بهتر است وزارت علوم و آموزش عالی، سازمان سنجش و نهادهای متولی ضمن نظارت بر فعالیت این اشخاص و مراکز، از گسترش تبلیغات و ادعاهای آنها جلوگیری کنند.
بلوف،علت مردودی،اطلاعات نادرست،مردودی کنکور
ارسال شده در مورخه : جمعه، 6 مرداد ماه، 1391 توسط admin  پرینت

مرتبط باموضوع :

 چرازنها زیاد حرف می زنند؟  [ سه شنبه، 8 اسفند ماه، 1391 ] 1768 مشاهده
 غربت قبردکترحشمت درسایه غفلت  [ سه شنبه، 1 ارديبهشت ماه، 1394 ] 700 مشاهده
 قیمت فیش حج  [ پنجشنبه، 18 مهر ماه، 1392 ] 3921 مشاهده
 هرکس"این گزارش"را تا آخربخواند،اگرتوانست جل  [ سه شنبه، 21 خرداد ماه، 1392 ] 2194 مشاهده
 ویتامین D چیست؟ کمبود-تأمین ویتامین دی  [ شنبه، 12 فروردين ماه، 1396 ] 353 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب